Strona Główna arrow Aktualności arrow Dzień Seniora i Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Seniora i Dzień Pracownika Socjalnego PDF Drukuj Email
04.12.2008.

W dniu 25 listopada b.r. o godzinie 10:30 w naszym Domu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora połączone z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego.

W spotkaniu (oprócz mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej) uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Bełchatowskim Panem Jarosławem Brózdą, dyrektorzy placówek oświatowych: Przedszkola Samorządowego nr 1 „Pod Topolą”, Publicznego Gimnazjum nr 4, przedstawiciele wolontariatu, przedstawiciele kościoła oraz innych środowisk aktywnie działających na rzecz osób w wieku dojrzałym.

Przybyłych na uroczystości gości powitała Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie Pani Sylwia Witkowska

Pan Starosta wszystkim Seniorom i osobom zajmującym się pracą socjalną życzył, aby cała społeczność potrafiła korzystać z doświadczeń i umiejętności Seniorów, a praca socjalna uzyskała właściwe uznanie w naszym społeczeństwie. Do życzeń dołączyli się także pozostali zaproszeni goście.

Część artystyczną uświetnił występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Pod Topolą”. Następnie w klimacie ”dawnych wspomnień czar” biorący udział w uroczystości, wysłuchali piosenek z lat 60-tych w wykonaniu chóru „ No Name” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie. Swoje wokalne talenty zaprezentowali również członkowie zaprzyjaźnionego z naszym Domem Klubu Seniora.

Niewątpliwą atrakcją była wystawa prac mieszkańców naszego Domu. Prace wykonane różnymi technikami wzbudzały zainteresowanie zaproszonych gości.

Uroczystość dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i wzruszeń, a z całą pewnością służyła zacieśnieniu kontaktów z osobami wspierającymi Naszych Mieszkańców.

Zmieniony ( 05.12.2008. )