Strona Główna arrow Aktualności arrow Spotkanie Wigilijne

Spotkanie Wigilijne PDF Drukuj Email
19.01.2009.

Spotkaniem w dniu 15 grudnia 2008 roku w Klubie Seniora działającym przy MCK „Piwnica” rozpoczął się dla naszych mieszkańców cykl Spotkań Wigilijnych . Członkowie Klubu Seniora zaprezentowali przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jasełka. Jak każe tradycja były wigilijne potrawy, łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia.

W naszym Domu dzień, na który wszyscy czekamy cały rok to uroczysta kolacja wigilijna.

W tym roku odbyła się ona 23 grudnia. Nasi mieszkańcy oraz pracownicy zasiedli do dwunastu tradycyjnych potraw. Jak co roku mieszkańcom towarzyszyli ich bliscy: rodziny, przyjaciele, znajomi. Uczestnicząc w wieczerzy wigilijnej wszyscy mieliśmy możliwość wspólnego kolędowania. Atrakcją był świąteczny występ Chóru „No Name”, którego trzon stanowi młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie. Kolędowali także pracownicy naszego Domu, a na instrumentach klawiszowych akompaniował im, jak co roku pan Dariusz Sagan.

Naszą uroczystą kolację wigilijną uświetniło przybycie władz samorządowych reprezentowanych przez Panów Starostów Powiatu Bełchatowskiego: pana Jarosława Brózdę i pana Szczepana Chrzęsta oraz panią Elżbietę Zbonikowską – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Zaproszenie przyjęli także zaprzyjaźnieni księża z parafii Św. Stanisława Biskupa w Bełchatowie i parafii Św. Rocha z Drużbic.

Uczestniczący w wigilijnej wieczerzy życzyli sobie przede wszystkim zdrowia i pomyślności w nadchodzącym 2009 roku.

Dzięki wspaniałej atmosferze i kultywowaniu tradycji możemy śmiało twierdzić, że zarówno dla Naszych mieszkańców jak i dla nas okres Bożego Narodzenia to czas radości, nadziei i świątecznych życzeń.

Zmieniony ( 19.01.2009. )